האוניברסיטה העברית בירושלים
עמוד הבית
English
חיפוש מתקדם
כימיה ביולוגית : סגל

דוא"ל מספר טלפון מחלקה שם
02-6585423 כימיה ביולוגית יצחק אוהד ז"ל
תחומי מחקר: מנגנון עקת אור במערכת פוטוסינטטית. מנגנון עקת חום בצמחים. דינמיקה של סינטזה והרכבה של מערכות אור II. מנגנון בקרה של פעילות פרוטאין קינאז המעורב בזרחן חלבוני הממברנה הפוטוסינטטית. אינדוקציה של חלבונים ממקור גרעיני ע"י אור נראה ואולטרה-סגול.
972 2 658 5451 כימיה ביולוגית יוסי אורלי
תחומי מחקר: אפיון של גורמי שעתוק חדשים המבקרים ביטוי גנים המקודדים חלבונים סטרואידוגניםם בשחלות ורחם יונק בזמן ביוץ והתפתחות העובר במהלך ההריון. מנגנוני דגרדציה של חלבונים מיטוכונדריאליים כאמצעי התגוננות בפני עקה הורמונלית. מעורבות חלבונים סטרואידוגניים ברגמת שריר הלב שלאחר אוטם.
02-6585406 כימיה ביולוגית דפנה אטלס
תחומי מחקר: מנגנוני העברת סיגנל נוירונלי: הקשר המולקולרי בין תהליך שחרור נוירוטרנסמיטורים ותעלות הסידן. עקת חמצון (Oxidative stress): כיוון חדש להבנת מנגנוני מוות של תאים (apoptosis). פיתוח תרופות למחלות נוירודגנרטיביות מסוג אלצהיימר ופרקינסון. ביטוי חלבונים סינפטיים: סינטקסין, סיפטוטגמין, סינטוברבין ו-SNAP-25 ואפיון תפקידם בביצות מסוג Xenopus.
02-6584718 כימיה ביולוגית דויד אנגלברג
תחומי מחקר: פיתוח צורונים פעילים תמידית של מאפ-קינאזות ושימוש בהם ללימוד תהליך התפתחות מחלות דלקתיות וסרטניות. פיענוח המנגנונים השולטים בביטוי גנים בתנאי עקה. חקר ביטוי גני העקה בתאים המותמרים סרטנית.
02-6584329 כימיה ביולוגית ישעיהו (שי) ארקין
תחומי מחקר: פיתוח ויישום שיטות הדמייה ממוחשבות של חלובני ממברנה; קביעת מבנה של חלבוני ממברנה בעזרת ספטרוסקופיה של אינפרא אדום; מבנה ותפקוד של תעלות יונים של וירוסים
02-6585412 כימיה ביולוגית סרגיי בראון ז"ל
תחומי מחקר: שיטות בעלי הספק גבוה בפתוח זני חיידקים מהונדסים למטרות תעשייתיות; פולימרים מתכלים על בסיס חלבון חקלאי; שיטות אנזימתיות בהורדת ערך קלורי של מיצי הדרים.
02-6711164 כימיה ביולוגית חגי גינזבורג
תחומי מחקר: מנגנון הפעולה של תרופות אנטימלריות והסיבות לעמידות לתרופות. מטבוליזם חמצון-חיזור בטפיל המלריה ובקרת מטבוליזם גלוטתיון בטפילי מלריה. מודלים מתמטיים לשיפור הכימותירפיה של מלריה. גנומיקה תפקודית של טפיל המלריה – התוצאות נמצאות באתר MPMP.huji.ac.il
02-6585457 כימיה ביולוגית נתן דה-גרוט
תחומי מחקר:
02-6585455 כימיה ביולוגית אברהם הוכברג ז"ל
תחומי מחקר: הטבעה גנומית באדם. התבטאות גנים מוטבעים בתאי סרטן in-vivo ו-in-vitro.
02-6585422 כימיה ביולוגית אברהם לויטר
תחומי מחקר: רגולציה ובקרה של חדירת חלבונים ובעיקר חלבוני וירוסים לגרעיני תאים מבודדים. עיכוב חדירת חלבונים ספציפיים וחלבוני וירוסים לגרעיני תאים בעזרת פפטידים, כאמצעי מכוון לעיכוב ביטוי גנים.
02-6585404 כימיה ביולוגית אלכסנדר לויצקי
תחומי מחקר: העברת אותות ביוכימיים, טיפול ע"י מניפולציה של תהליכי העברת סיגנל, חקר הסרטן, כימיה מדיצינלית.
02-6586894 כימיה ביולוגית עודד ליבנה
תחומי מחקר: תכונות מבניות וביולוגיות של מוטנטים פעילים של מולקולות MAP kinase חקר מערכות בעלות אפיניות גבוהה באמצעים מבניים; תכנון חלבונים; חקר מבנה של חלבון RACK1- הבנת אנטראקציות חלבון-חלבון; תכנון מעכבי קינאז;
02-6585425 כימיה ביולוגית מיכל ליניאל
תחומי מחקר: ביואנפורמטיקה - ארגון גלובלי של כל רצפי החלבונים, פיתוח גישות למיון וסווג אוטומטי של רצפים. ביואנפורמטיקה - נתוח מידע גנומי ופרוטאומי לפיתוח כלים להבנת קשר בין רצפי חלבונים ומבנם. חקר מעורבותם של חלבונים יחודיים בוסיקולות סינפטיות ובאתרי שחרור בסינפסה. שימוש בנוירוטוקסינים כגלאים לתהליכי שחרור במערכות עצבים. גישות פרוטאומיות (גלים דו-ממדיים) לחקר בטוי חלבונים בתאי עצב מתפתחים. ישות גנומיות (בטוי גנים) לחקר בטוי גנים בתאי-עצב מתמיינים.
02-6585449 כימיה ביולוגית יהודה לפידות
תחומי מחקר:
02-6585457 כימיה ביולוגית איתן לרנר
תחומי מחקר: חלבונים: אנזימים, קומפלקס השעתוק, חלבונים חסרי מבנה תכונות נלמדות: דינמיקה מבנית, תנועות מתואמות, אלוסטריה נושאים/שאלות ביולוגיים/ות: עמידות לאנטיביוטיקה, העברת אותות תאית שיטות: ספקטרוסקופיה של מולקולות בודדות, סרגלים מולקולריים (FRET, העצמת פלואורוסנסציה מושרית על ידי חלבונים), סימולציות דינמיקה מולקולרית
02-6585094 כימיה ביולוגית איתנה פדן
תחומי מחקר: קשר בין מבנה ותפקיד בחלבון NhaA, דוגמא לחלבונים הממברנלים הפוליטופים המייצגים 30% מחלבוני הפרותאום. ביולוגיה מולקולרית של הסתגלות למלח בחיידקים. ביולוגיה מולקולרית של הסתגלות ל-pH בחיידקים.
02-6584720 כימיה ביולוגית ניר פרידמן
תחומי מחקר: ביולוגיה מערכתית של שיעתוק וכרומטין, בקרת שיעתוק, מצב כרומטין, גנטיקה מקיפה בשמרים
כימיה ביולוגית עמי ציתרי
תחומי מחקר: מנגנונים תאיים, סינפטיים ומולקולריים של התמכרות לסמים והפרעות אכילה. במעבדה משולבות מגוון טכניקות מולקולריות, אלקטרופיזיולוגיות והתנהגותיות לצורך הבנת הארגון הפונקציונלי של הרשתות הגנטיות והעצביות התומכות בפלסטיות של מערכת העצבים.
02-6585420 כימיה ביולוגית יואב קבנצ'יק
תחומי מחקר: מנגנונים מולקולריים של וויסות רמות ברזל תוך-תאי: הצורך מול הסיכון. חיישני ברזל תוך תאי מתבייתים לאורגנלות תוך תאיות של תאי לב ומח כבחנים למחלות ניוון מוחי. ניווד ברזל תוך תאי כסטראטגיה לטיפול באנמיה של מחלות כרוניות (דלקות, סרטן). נאנו-חלקיקים זוהרים כבחנים תוך תאיים וחוץ תאיים לדינמיקה של ברזל בתאי מח.
02-6585099 כימיה ביולוגית סבסטיאן קדנר
תחומי מחקר: miRNA במוח: תפקידם של miRNA בבקרת מקצבים ביולוגים (circadian rhythms) ושינה בזבובים . בידוד ואפיון של mRNAs המבוקרים על ידיmiRNAs .מנגנוני עבוד של מולקולות miRNA. תפקידם של מנגנוני בקרה שלאחר התעתוק בויסות של מקצבים ביולוגים.
02-6585408 כימיה ביולוגית ריצ'רד קולקה
תחומי מחקר: מנגנון פעולה של הגן RAD6 בעקת חום. זיהוי סיגנלים לפירוק חלבונים ע"י מערכת האוביקוויטין בשמרים.
02-6585883 כימיה ביולוגית רוג'ר קורנברג
 
כימיה ביולוגית ניר קליסמן
תחומי מחקר: ביולוגיה מבנית של קומפלקסים גדולים מאוד. ספקטרוסקופית מסות. ביולוגיה מבנית חישובית המשלבת מקורות אינפורמציה שונים. חיזוי מבנה חלבונים.
02-6584349 כימיה ביולוגית תומר רביד
תחומי מחקר: מנגנונים לבקרת איכות של חלבונים ופירוק על ידי מערכת האוביקויטין-פרוטאזום; ריאקציות אנזימטיות הכרוכות ביצירה והעברה של שרשראות אוביקוויטין, תפקידם של חלבונים צ'פרונים בפירוק חלבונים שאינם מקופלים כראוי ובאגרגציה שלהם
(+972) 2-658-6952 כימיה ביולוגית דנה רייכמן
תחומי מחקר: מנגנונים מולקולריים של וויסות קיפול חלבונים בתא ותגובה למצבי עקה שונים ביולוגיה מערכתית של בקרת חמצון בתא ובאורגניזם שלם חקר מנגנוני פעולה של שפרונים בעלי פלסטיסיות רגולטורית ועיצוב של שפרונים חדשים (intrinsically disordered chaperones) קשר בין קיפון חלבונים ומצבי סטרס בפרזיטים מסוג Trypanosoma ביולוגיה חישובית ונסיונית פרוטאומיקה, mass spectrometry
כימיה ביולוגית אורן רם
תחומי מחקר: איך פקטורים אפיגנטיים מבקרים תהליכי התמיינות פיתוח טכנולוגיות למדידות אפיגנומיות בתאים בודדים
02-6585992 כימיה ביולוגית שמעון שולדינר
תחומי מחקר: קשר מבנה-תפקיד בחלבוני טרנספורט. הבסיס המולקולרי והמשמעות הפיזיולוגית של עמידות למגוון חומרים רעילים.
02-6585109 כימיה ביולוגית חרמונה שורק
תחומי מחקר: בקרת שחבור חלופי במערכת העצבים: נזקים ומאמצי תיקון. אנטראקציות חלבון-חלבון כאסטרטגיה קומבינטורית. RNA interference בתאי עצב.
כימיה ביולוגית זאב שטיין
 
02-658-4078 כימיה ביולוגית יוליה שיפמן
תחומי מחקר: 1) תכנון חישובי וניסויי של חלבונים תרפויטיים- תרופות עתידיות לסרטן ומחלות אחרות. 2) מחקרים בסיסיים באבולוציה של חלבונים. 3) פיתוח שיטות חישוביות לתכנון אינטראקציות בין חלבונים. 4) הנדסת חיסונים באמצעות תכנון חישובי וניסיוני
02-6585423 כימיה ביולוגית דינה שניידמן
תחומי מחקר: מודלים מבניים מסייעים בהבנת הפונקציה של מקרומולקולות, בהסברת הפנוטיפ של מוטציות , בחקר האבולוציה של מכונות המורכבות מחלבונים, בתכנון חלבונים חדשים ומולקולות תרופה שיכולות לשלוט או לשנות פונקציה אנו מפתחים ומיישמים שיטות חישוביות לבניית מודלים מבניים של קומפלקסים מרובי חלבונים וחלבונים גמישים (בעלי מספר קונפורמציות) בעזרת אינטגרציה של מידע משיטות נסיוניות, פיזיקה וסטטיסטיקה: X-ray crystallography, NMR spectroscopy, 2D and 3D Electron Microscopy (EM), Small Angle X-ray Scattering (SAXS), Mass Spectrometry (MS), Hydrogen–deuterium exchange (HDX), mutations, force fields, sequence conservation and covariation אנו מפתחים שיטות חיזוי אפיטופים בעזרת מידול תלת מימדי של מבני התגובה החיסונית כגון אינטרקציות נוגדן-אנטיגן, חיתוך של חלבונים אנטיגנים ע״י תאים של מערכת חיסונית, הצגה של פפטידים אנטיגנים, זיהוי בעזרת רצפטורים והפעלת תגובה חיסונית


 
 
המכון למדעי החיים ע"ש אלכסנדר סילברמן הפקולטה למדעי החיים האוניברסיטה העברית בירושלים האוניברסיטה העברית בירושלים