היחידה לניקוי ואפיון חלבונים

טלפון: 02-6586920
 
היחידה לניקוי ואפיון חלבונים מספקת תמיכה וסיוע לחוקרים וסטודנטים באקדמיה ובתעשיות הביוטכנולוגיות והרפואיות.
אנו מספקים את בסיס הידע וההדרכה הנחוצים לניהול פרויקט, או לחילופין מבצעים בעצמנו את העבודה במסגרת שיתופי פעולה מדעיים או במסגרת הסכמי שירות. ניצול שירותי היחידה יכול לקצר באופן משמעותי את משך הפרויקט ולהוזיל את עלותו.
היחידה מהווה גם מרכז הכשרה באמצעות סדנאות וקורסים, שאנו מעבירים בשיתוף פעולה עם היחידה לביטוי חלבונים.
 
ליחידה ניסיון רב בפיתוח אסטרטגיות לניקוי חלבונים טבעיים או רקומביננטים ממקורות שונים בכמויות קטנות או גדולות. אנו מיומנים בפתרון בעיות מסוג אגרגציה או תפוקה נמוכה של חלבונים וכן בטכניקות שונות כגון קיפול מחדש (refolding) והגברת מסיסות.
 
מידע מפורט לגבי הטכנולוגיות והתמיכה המוצעים על-ידינו ניתן למצוא באתר היחידה

 

דוא"ל טלפון פקס משרד
ד"ר הדר אמרטלי ד"ר הדר אמרטלי
ראש יחידת תשתית
02-65-86920 סילברמן 3-228
פרופ' עודד ליבנה פרופ' עודד ליבנה
מנהל אקדמי
02-65-85191 וולפסון -10

לרשות היחידה חמש מערכות ממוכנות של כרומטוגרפיה נוזלים (AKTA systems), המיועדות לפיתוח שיטות ההפרדה ולהפקות בהיקף גדול וגם לבדיקות אנליטיות של רמת ניקיון החלבון.
מערכת AKTA נוספת מצומדת למערכת פיזור אור ומשמשת לאנליזות כמותיות, בין היתר חישוב גודל החלבון, ורמת ניקיון הדוגמה.

בנוסף, עומד לרשותנו ציוד להרצת חלבונים בג'לים, מכשור לצורך שבירת תאים, מערכות אולטרא-סינון כגון TFF ו- AMICON, ומגוון רחב ביותר של קולונות ורזינים  לצורך ניקוי חלבונים על-פי גודל, מטען, הידרופוביות או קישור ספציפי.

ביחידה גם מכשיר ITC (isothermal titration calorimeter) המיועד לכימות אינטראקציות בין חלבונים/פפטידים/דנ"א/מולקולות קטנות וחומרים ביולוגיים נוספים. מן הנתונים ניתן לחשב קבועי קישור (Kd), אנרגיית קישור סטוכיומטריה ועוד.